Prádelny čistírny
Čištění koberců a čalounění
Prádelenská technika-prodej servis
fa.Madlenka-Primus
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Kopřivnice - Příbor veřejná samoobslužná prádelna, žehlení, mandlování a opravy prádla, mokré čištění, čištění koberců a peří, speciální ochranné úpravy pro alergiky, impregnace.

 

Prádelny-Čístírny

čištěnírna, prádelna, čištění koberců a čalouněn,pračky,mandly,sušiče,primus
Přijďte si k nám vyzkoušet profesionální pračky s mincovníkem, které znáte pouze z amerických filmů.

V provozu zde jsou k dispozici pračky o kapacitě 7-10 kg prádla a sušiče na 13 kg prádla.

Mimo samoobslužnou prádelnu je k dispozici rovněž prádelna s obsluhou nabízející navíc možnost mandlování a ručního žehlení prádla.
.....................................................................................................
Tato prádelna je otevřena :
                         
       samoobslužný provoz :       Po - Ne  6:00 - 21:00 hod.
             provoz s obsluhou :       Po - Pá  6:00 - 16:00 hod.
.....................................................................................................Zajišťujeme :                 
                  
                   * praní
                   * žehlení a mandlování prádla
                   * chemické čištění
                   * opravy prádla a oděvů
                   * speciální úpravy
                   * půjčování prádla
                   * komplexní servis pracovních oděvů
                   * logistiku
                   * dopravu zakázek
Když perou děti

Praní s automatickou pračkou a moderními pracími prostředky je dnes natolik pohodlné, že do něj můžete zapojit i své děti.
Pokud ovšem máte doma teprve předškoláky nebo děti v nižším školním věku, musíte na jejich „praní“ neustále dohlížet – nikdy nevíte, co je může napadnout. Pračku programujte sami, její obsluhu můžete přenechat až větším dětem!

První obrana - prací prostředek
Nejprve si připravte nějaký „bezpečný“ prací prostředek, třeba Woolite Color. Děti se s nějakým tříděním podle barev namáhat nebudou a vy musíte zabránit barevným pohromám. S Woolitem Color naštěstí nic neobarvíte ani když vaše ratolest nastrká do bubnu žluté tričko dohromady s džínami a červenými ponožkami.
Jen bílé a černé prádlo dejte stranou – černé prádlo bude vypadat lépe s Woolitem Black a na bílé prádlo se zase hodí Lanza Bílá s mýdlovými vločkami.
S čím ještě mohou pomoci
Menší děti mohou už i samy věšet – máte-li nízký rozkládací věšák, na který dosáhnou, není problém, aby si pětileté dítě samo pověsilo jednodušší věci – třeba prádlo a ponožky.
Ani uklízení prádla není pro předškoláky nijak složité – mohou si najít a složit správný pár ponožek, obrátit triko nebo svetr zase na líc, složit jednodušší věci (trička, kapesníky,ručníky). Předškolák dokonce dokáže sundat špinavé povlečení ze své postýlky a odnést ho do koše na prádlo (po jednom kousku, aby to nebylo moc těžké).

Starší zvládnou víc
Školákům můžete dát složitější úkoly. Ať pravidelně prohlížejí kapsy a hledají zapomenuté kapesníky, žvýkačky, sponky, kaštany atd. Rovněž je pro ně snadné obracet na ruby džíny nebo trička s potiskem a zapínat všude knoflíky, suché i normální zipy.
Ukažte jim na pračce, kam se sype prášek, kde je nádobka na aviváž. Pokračujte v instruktáži, jak věšet, školní děti zvládnou už i složitější kousky pověsit na ramínka nebo roztáhnout. Vysvětlete jim, jak důležité je natáhnout a uhladit všechny záhyby a rýhy.
Nezapomeňte: Jen pomáhají!
Velkým dětem už stačí jen vysvětlit, jak funguje pračka, kdy použít jaký prací prostředek, jak použít aviváž, prostředek na změkčení vody, jak namáčet nebo odstranit skvrny. Už na střední škole se dnes mnohé děti vydávají na výměnný pobyt do zahraničí a znalost praní se jim tam bude hodit.
Všechno občas zopakujte, děti rychle zapomínají. A nezapomeňte – i když vám děti budou při praní pomáhat, stejně nemůžete počítat s tím, že to budou dělat za vás.
Magické pračky aneb Záhada ztracených ponožek
Z nějakého důvodu se dost často stane, že po vyprání pračka vydá jiné množství věcí, než jste do ní vložili. Přestože jste u dětského oblečení dopředu prohledali všechny kapsy, naleznete navíc často roztrhaný papírový kapesník, složený kus výkresu, žaludy, kaštany, prstýnek atd.
To je sice velmi nepříjemné, ale ještě to není tragédie, tedy alespoň pokud se nějaké hračce nepodaří zničit buben. Horší je, když po otevření bubnu jako první vypadne utopená želva, mazlíček rodiny, která v nestřeženém okamžiku vlezla do koše s prádlem (opravdu se to stalo).
...a co se ztrácí vám?

Dalším případem je, když se toho z pračky vytáhne méně. Nejčastějším kouskem prádla jsou zřejmě ponožky. Už v seriálu Ženatý se závazky se Alu Bundovi ztrácely ponožky. Nemohla však za to pračka, ale mimozemšťané, kteří jeho ponožky potřebovali jako palivo pro své kosmické lodě. Ponožky však pračka „žere“ poměrně často – ve spoustě rodin se ponožky kupují po balících, a přesto po několika týdnech naleznete od půlky párů vždy jen jednu jedinou ponožku.
Někdo tvrdí, že se ponožky vypaří při sušení, ale tomu se moc nedá věřit. Další z teorií podezírá výrobce ponožek, že se spojili s výrobci praček, a ty jsou nastavené tak, aby postupně ztratily jednu ponožku z každého páru (prostě je nějak rozpustí do vody, která odtéká) a člověk si musel koupit ponožky nové. Na internetu dokonce koluje teorie, že pračky nejsou poháněné elektřinou, ale právě ponožkami.
Někdy jsou jak chameleon
Jinou záhadou je, že některé ponožky po vyprání rafinovaně změní barvu, takže se z černé ponožky stane modrá, z modré světle modrá a z bílé jakákoli jiná barva (to ovšem jen když neperete ve Woolitu Color, ten by jinak barvu ponožek uchránil). A to se samozřejmě stane vždy jen jedné ponožce z páru, takže už se k druhé vůbec nehodí. Další ponožky (opět vždy jen jedna z páru) se srazí natolik, že nepoznáte, kterému členu rodiny vůbec patří.

Poslední záhadou, která už se však netýká ponožek, je, když pračka „vlastnoručně zkombinuje“ kus prádla, který pere, s něčím, co se ztratilo či utrhlo z jiného kusu. To, že se po praní dětského trička se štrasovými kamínky půlka kamínků přesune na váš svetr a na rozdíl od trička na něm drží, je mrzuté, ale ještě protivnější je, když vytáhnete svoje krásné spodní kalhotky a na tom nejintimnějším místě je velmi dobře přilepená etiketa s nápisem 49 korun (zapomněli jste ji sundat ze „sekáčové“ košilky).
http://cistenimadlenka.huu.cz/